Basha komandon Alibeajn edhe në Shkodër: Tani fitorja është e sigurtë!

Enkelejd Alibeaj do të drejtuesi i ri politik I PD në qarkun e Shkodrës. Vetë Partia Demokratike konfirmoi lëvizjen në këtë post të rëndësishëm për selinë blu në kryeqëndrën e veriut të vendit.

Një lëvizje e detyruar për shkak të tërheqjes së Helidon Bushatit, që kishte drejtuar deri tani demokratët e qarkut Shkodër.

Duke e konsideruar qarkun Shkodër si një nga qarqet më të rëndësishme për Partinë Demokratike, Kryetari i Partisë Demokratike ka vlerësuar se qarku Shkodër ka të domosdoshme drejtimin nga një funksionar i lartë i PD dhe ka zgjedhur si Drejtues Politik të qarkut Shkodër, Nënkryetarin e PD dhe Kryetarin e Grupit Parlamentar z. Enkelejd Alibeaj.

Basha vlerëson punën e Bushatit dhe shpreh bindje në komunikaten e shpërndarë se Shkodra do të jetë në krye të fitores së PD në të gjithë vendin.

Duke falenderuar z. Helidon Bushati për rolin dhe përgjegjësinë e marrë në drejtimin e qarkut gjatë betejës elektorale të 25 Prillit dhe fokusimin e tij aktual tek beteja parlamentare kundër regjimit të korruptuar të Edi Ramës, Kryetari i PD shpreh bindjen se me drejtimin e ri politik, Partia Demokratike në Qarkun e Shkodrës do të jetë bastion i fuqishëm i PD dhe në krye të fitores së PD në gjithë Shqipërinë.

About Redaksia2

Check Also

Vjedhje ordinere/ Si u bë Carlo Bollino komshi me familjen Begeja?

Ditën e sotme në Syri Televizon ka startuar emisioni më i ri investigativ i quajtur ‘Plug’ …

Leave a Reply