Kandidati i Bamkës: Vetëm unë përfaqësoj PD-në

Kandidati i FRD që është marrë borxh nga Basha thotë se, vetëm ai përfaqëson PD-në.

Ndërkohë Sefa në një deklaratë për mediat është shprehur se ndihet i vlerësuar, ndërsa ka shtuar se PD nuk ka kandidat tjetër përveç atij.

Indrit Sefa: Në lidhje me kandidimin është një proces që ka filluar që në vitin 2020. Ka qenë propozimi i gjithë anëtarësisë. Pasi u bë dhe faza e fundit e votimit të anëtarësisë u vendos në mënyrë unanime që propozimi që do i dërgohet PDSH për kandidat për kryetar bashkie për PD do të jetë emri im . Ndihem shumë i vlerësuar, është një sfidë e madhe për mua. Do ja dalim, jemi të bindur. Qytetarët lushnjarë kërkojnë një ndryshim, kërkojnë një përfaqësim dinjitoze. Ne do i ofrojmë atyre një alternative të shkëlqyer drejtimi.

PD ka vetëm një kandidat. PD ka kandidatin e propozuar sot nga mbledhja e Kryesisë. Pastaj të gjithë kanë të drejtën për të propozuar kandidatët. Sfida jonë është me qytetarët.

Indrit Sefa
Lulzim Basha
Partia Demokratike e Shqipërisë

About Redaksia

Check Also

Dokumentet/ Porti i Jahteve të Alabar në Durrës na ka kushtuar 415 mln € pa nisur ende

Nga Ola XAMA Kur qeveria dërgoi në Kuvend miratimin e projektit për ndërtimin e “Durrës Yacht …

Leave a Reply