Basha kërkon post në AMA për djalin e Zogajt dhe Desada Metajn

Komisioni Parlamentar për Mediat dhe Mjetet e Informimit Publik, ka shpallur kandidaturat për vendet vakante në AMA.

Ndërkohë, CNA.al ka mësuar emrat e kandidatëve të Lulzim Bashës, për anëtarë në AMA.

Ajo që bie në sy, në listën e siguruar nga CNA.al, janë emrat e kandidatëve të Bashës, për anëtarë të AMA, ku gjithçka po tentohet të kalohet në heshtje.

Basha kërkon djalin e Preç Zogajt, Besian Zogaj si pazar me të atin dhe Desaden e tij, që mesa duket kërkon ta heqë qafe.

Pra, kërkojnë të zëvëndësojnë Sami Nezën dhe Suela Mustën që u ka mbaruar mandati dhe Agron Gjekmarkajn që u largua se u zgjodh deputet.

Desada dhe Zogaj janë propozuar nga organizmat e mbështetura nga Soros. Edhe instituti i Medias edhe Këshilli i Medias.

Këshilli i Medias ka në bord, Mark Markun, Enio Haxhimihalin, dhe Agim Baçin.

Tre nga 5 anëtare të bordit të etikës, të tre mbështetës të zjarrtë të Lulzim Bashës. Qartazi financuar nga Soros në këtë projekt.

Edhe Elis Cela është kandidat i Bashës, i propozuar nga një universitet privat.

About Redaksia2

Check Also

Dokumentet/ Porti i Jahteve të Alabar në Durrës na ka kushtuar 415 mln € pa nisur ende

Nga Ola XAMA Kur qeveria dërgoi në Kuvend miratimin e projektit për ndërtimin e “Durrës Yacht …

Leave a Reply