Arrestimi i Gjeneralit në Itali, lëvizjet e Ramës në polici nga frika e Antimafias

Ish-Kryeministrit Sali Berisha shkruan në një postim në Facebook se, Edi Rama ndodhet në panik të madh se mos arrestohet, pas arrestimit të ish-Gjeneralit të Guardia di Financës Fabricio Lisi.

Berisha thekson se paniku e ka kapur edhe Engjëll Agaçin i cili është miku i Gjeneralit Lisi të arrestuar në Itali dhe se Rama po bën lëvizje të shumta në strukturat e policisë për të mbrojtur veten nga arrestimi.

‘Pritet që në drejtim të Forcave operacionale të vendoset Olti Bistri, një ushtar i Saimir Tahirit në bizneset me drogën, që do dekonspirojë operacionet kundër këtyre mafiozëve të Ramës’, thuhet në denoncimin e qytetarit dixhital.

Postimi i plotë i ish-Kryeministrit Berisha

Pas arrestimit te Gjeneral Lisit panik i madh tek Don Agaçio, Dhuratmadhi por edhe vet kreu i meduzes!

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital. sb

Doktor përshëndetje,

Arrestimi i fundit ne Itali i mikut te Agacit i ka futur friken te gjatit nga Antimafia italiane dhe Guardia di Finanza. Te kapur gafil nga leket qe kane vjedh tek inceneratoret, per te mbrojtur veten, ministrat dhe lali plehun e bashkise, i gjati po ben levizje te shumta ne strukturat e policise.

Pritet qe ne drejtim te Forcave operacionale te vendoset Olti Bistri, nje ushtar i Saimir Tahirit ne bizneset me drogen, qe do dekonspiroje operacionet kunder ketyre mafiozeve te Rames.

E kane pajisur keto dite me certifikate sigurie, me lobim te forte te Aranit Arapit, qe eshte keshilltar i Ministrit Çuci dhe qe ka qene zar i Tahirit.

Graden se ka marre. Pritet qe do shtrengohen radhet brenda policise, dhe Rama don te kaloje nje ligj qe do vendosi ne spiunim te gjithe familjet e policeve qe ti mbaje ne kontroll mos e arrestojne.

About Redaksia

Check Also

Budina: Tubimi i djeshëm ia arriti qëllimit, duhet radikalizim në të gjitha format!

Regjisori Edmond Budina i ftuar në studion e News24 ka komentuar protestën e opozitës së …

Leave a Reply