Berisha: Rusia me agresionin ndaj Ukrainës nisi dhe luftën e tretë botërore?!

Nga Sali BERISHA

Te dashur miq, diktatori gjaksor rus Vladimir Putin nisi sot agresionin ushtarak ne shkalle te gjere per pushtimin e Ukraines se lire dhe te pavarur. Ky agresion duket se shenon fundin e paqes se pasLuftes se Dyte Boterore dhe fillimin e Luftes se Trete Boterore. Luften e Pare Boterore de facto e nisi Rusia, Luften e Dyte Boterore e nisi Hitleri dhe Gjermania naziste, te ciles ne krye te radhes pas paktit Ribentrop- Molotov iu bashkua dhe Rusia.

Rusia, qe me agresionin ndaj Ukraines nisi per ambicjet e saj imperiale Luften e Trete Boterore, do te humbase kete lufte. Shqiperia, ish viktima e pare e Luftes se Dyte Boterore eshte sot anetare e NATO-s. Liri Ukraines! Vdekje pushtuesve ruse! sb

About Redaksia

Check Also

Vrasja e Vajdin Lames, pas vizitës së Ramës në Dubai SPAK anullon hetimet për Lul Berishën dhe Plarent Dervishin

Si Lul Berisha edhe Plarent Devishi dyshohet se fshiheshin në Dubai.  Rama e vizitoi Dubain …

Leave a Reply