Elton Bano, takime me bizneset në tregun e qytetit

“Barra e taksave, rënia e fuqisë blerëse  e ka futur ne krizë dhe biznesin e vogël në qytetin e Lushnjes. Sektori qe ka te punësuar një numer të konsiderueshëm qytetarësh dhe që zbut sadopak krizën ekonomike eshte futur vetë në vështirësi”, shprehet kandidati i Koalicionit “Shtëpia e Lirisë” për Bashkinë e Lushnjes, Elton Bano i shoqëruar nga deputeti i PD, Agron Shehaj.

“Dëshirën për ndryshim e prek kudo ku shkoj. Çdokush që ka të drejtën e votës, duhet të marrë në dorë fatin e qytetit, Lushnja varet nga ju!

Këtë të diel secili prej nesh, kudo në qytet, në fshat, në lagjen dhe familjen e tij ka në dorë të vendosë për jetën, të ardhmen, për ndryshimin”, tha ai.

Tregtarët e biznesit të vogël i ngritën shumë problematika të cilat e kanë çuar në vështirësi këtë sektor, ndaj duhen krijuar kushte emergjente që të mos falimentojnë si pasojë e keqqeverisjes.

About Redaksia

Check Also

Foto-lajm, vërshim popullor në bulevard

Dhjetra mijëra protestues kanë mbushur bulevardin “Dëshmorët e Kombit”. Protesta kombëtare e opozitës po zhvillohet …

Leave a Reply