Berisha për median amerikane: Serbia do të jetë “kërcënimi i madh” i radhës për Europën

Ish-Kryeministri Sali Berisha ishte i ftuar për një intervistë në radion amerikane Secure Freedom.

Në intervistën me moderatorin Frank Gaffney, Berisha e nisi duke folur për luftën në Ukrainë.

Berisha tha se Rusia po kryen mesa duket krime kundër njerëzimit në Ukrainë.

Më tej ai u ndal edhe te ambiciet e vazhdueshme të Rusisë në Ballkan. Rajoni ynë shihet ndër zonat e rrezikuara për shkak të ndikimit rus në Serbi.

“Kremlini donte për shekuj nëpërmjet Serbisë hyrjen në detin Adriatik. Kërcënimi tjetër i madh për kontinentin evropian, besoj se do të jetë Serbia”, tha Berisha.

Ish-Kryeministri dhe ish-presidenti shqiptar Sali Berisha foli po ashtu edhe për rolin që ka luajtur George Soros në përmbysjen e kontrollit politik demokratik në Shqipëri ndër vite.

Për të dëgjuar të plotë intervistën klikoni KETU

About Redaksia

Check Also

Denoncimi i fortë i mjekut: Si SPAK zhduku dosjen me 637 faqe kërcënime, përgjime, makinacione

Edvin PRIFTI Sot seanca paraprake e gjyqit tim u shty, kjo për faktin se avokati …

Leave a Reply