Rama tmerrohet nga protesta qytetare, urdhëron policinë për arrestime

Rama, i tmerruar nga nga protesta e qytetarëve, ka urdhëruar policinë për arrestime. Mësohet se deri tani janë shoqëruar 10 persona, ndërsa policia ka ushtruar dhunë ndaj shumë të tjerëve.

Qytetarët bllokuan bulevardin dhe unazën duke paralizuar qarkullimin e automjeteve.

Situata pati tensione kur policia ndërhyri për shpërndarjen e protestuesve për të lejuar kalimin e makinave.

Jo vetëm kaq. Policia ka ushtruar dhe dhunë, duke i kapur me forcë qytetarët të cilët protestonin.

About Redaksia

Check Also

Lëvizje që nuk e ka parë vendi për përmbysjen e bando-diktaturës

Kryetari i PD, Sali Berisha ka paralajmëruar sot se lëvizja që do të vijë nga …

Leave a Reply