Pas Korçës, edhe studentët e Universitetit Bujqësor në Tiranë ngrihen në protestë

Studentët e Universitetit Bujqësor janë mbledhur në protestë mëngjesin e sotëm, për të kërkuar uljen e çmimeve.

Përpara ambientit të universitetit, ata janë bashkuar për të protestuar, teksa brohorasin “Të bashkuar si një komb”.

Studentët protestuan sot edhe në Korçë.

Më herët studentët e Universitet të Tiranës, paralajmëruan se do të ngrihen në protestë ditën e sotme ne orën 16:30, për të kërkuar uljen e çmimeve.

Njoftimi është ndarë në rrjetet sociale, ku kërkohet që të gjithë studentët të nisen nga universiteti i tyre dhe të marshojnë para kryeministrisë.

About Redaksia

Check Also

433 milionë euro të paguara deri tani nga shqiptarët vetëm se Rama mori për vete Portin e Durrësit

Kur qeveria dërgoi në Kuvend miratimin e projektit për ndërtimin e “Durrës Yacht Marina” dhe …

Leave a Reply