Policia, arrestime dhe dhunë ndaj protestuesve në Lezhë

Policia në Lezhë ka shoqëruar këtë mbrëmje disa persona të cilët po protestonin kundër rritjes së çmimeve duke bllokuar rrugët.

Kujtojmë se sot qytetarët po protestojnë për ditën e tretë me radhë thuajse në të gjithë vendin.

Dje protestuesit në Tiranë janë përplasur me policinë ndërsa disa prej tyre kanë përfunduar në komisariat.

About Redaksia

Check Also

433 milionë euro të paguara deri tani nga shqiptarët vetëm se Rama mori për vete Portin e Durrësit

Kur qeveria dërgoi në Kuvend miratimin e projektit për ndërtimin e “Durrës Yacht Marina” dhe …

Leave a Reply