Tjetër deputet i kërkon Bashës dorëheqjen: Ke mundësinë të ndihmosh opozitën duke u larguar

Edhe deputeti i PD, Fatjon Veizaj i është bashkuar zërave për dorëheqjen e Lulzim Bashës. Në një postim në rrjetet sociale, Veizaj shkruan se, Basha ka detyrimin e mundësinë të ndihmojë opozitën përmes dorëheqjes me dinjitet, nxitjes dhe mbështetjes së një procesi rindërtimi të thellë politik, moral dhe strukturor të partisë.

Duke u ndalur tek vendimi i 9 shtatorit, kur Basha përjashtoi Berishën nga grupi parlamentar, Veizaj thekson se ishte një vendim personal i tij, për të cilin tha se do mbante përgjegjësi dhe se nuk do lejonte përçarjen e partisë.

Por, ai thekson se PD u përça, dhe Basha nuk mbajti asnjë përgjegjësi.

‘Të nderuar miq,

Hyrja në jetën politike pas një përvoje pune të gjatë nga bota e biznesit, përfshirja si njeri i lirë dhe duke mos pasur nevojë për të qenë aty me cdo kusht dhe kundër parimeve të mija, besoj se më jep mundësinë të jem i drejtpërdrejtë e i pavaruar në ato që kam për të thënë mbi gjendjen e krijuar së fundi në Partinë Demokratike.

Në fillim, opozitës shqiptare sot i duhet të (ri)marrë përgjegjësinë e përfaqësimit, të dëshmojë qartësisht, pa mëdyshje dhe drejtpërdrejt se nuk do t’u humbasë më kohë ndjekësve të saj dhe me gjerë.

Pas humbjes së rëndë të 6 marsit, nuk mund të pajtohem me qëndrimin e Kryetarit të Partisë Demokratike.

Më qartë, nuk pajtohem me mungesën e të vetmit qëndrim të arsyeshëm që Z. Basha duhet të mbajë e që sipas meje është dorëheqja! Ai ka detyrimin e mundësinë të ndihmojë opozitën përmes dorëheqjes me dinjitet, nxitjes dhe mbështetjes së një procesi rindërtimi të thellë politik, moral dhe strukturor të partisë.

About Redaksia

Check Also

Vjedhje ordinere/ Si u bë Carlo Bollino komshi me familjen Begeja?

Ditën e sotme në Syri Televizon ka startuar emisioni më i ri investigativ i quajtur ‘Plug’ …

Leave a Reply