Berisha takohet me drejtorin e IFIMES Prof Sr Ziad Bećirović

◦Te dashur miq sot pas dite pata nje takim te perzemert me drejtorin e Institutit Nderkombetar per Studime te Lindjes se Mesme dhe Ballkanit Prof Dr Ziad Bećirović. Ne kete takim shpreha vleresimin tim te larte per punen dhe publikimet serioze te ketij instituti te mirenjohur kontributin e tij te çmuar per paraqitjen me objektivitet te zhvillimeve ne rajonin tone.

Ne kete takim ne diskutuam gjeresisht per zhivillimet ne Shqiperi dhe rajon, ndikimi i agresionit rus ndaj Ukraines ne stabilitetin e rajonit. Ne veçanti u ndalem ne rrezikun qe paraqet aleanca trilaterale Beograd-Shkup-Prishtine me vendosjen e hegjemonise serbe dhe influences ruse ne rajon.

◦Takimi ishte i hapur dhe me perputhje mendimesh per çeshtjet e diskutuara. sb

About Redaksia

Check Also

Tre orë në pyetje nga FBI, çfarë fsheh Rama

Kryetari i PD, Sali Berisha ka zhvilluar ditën e sotme një konferencë për mediat në …

Leave a Reply