“Basha dorëhiqet”, jo!

Nga Luan BAÇI

Basha eshte i shkarkuar nga kuvendi i 11 Dhjetorit me 4446 vota te delegateve te kuvendit dhe i ratifikuar nga 44000 anetare te PD!

Basha duhet te ishte larguar nga zyrat e PD kohe me pare dhe mos te pengonte aktivitetin normal te PD!

Demi qe i ka shkaktuar PD eshte i pallogaritshem!

Trumbetimi i veprimit te sotem si ” Doreheqje” apo nje “Hap pas” per ” te miren e demokrateve” eshte hipokrizi, per te terhequr vemendjen dhe per te rikoperuar diçka nga ajo qe mund te ket mbetur!

Asgje ska mbetur, per tu rikuperuar, veprimi i tij i sotem eshte i detyruar, nga presioni i demokrateve, ai eshte i vetem, pa mbeshtetes dhe pa dinjitet!

Ai perseri do te vazhdoje te imponohet, te fitoje ndonje pike, per ta paraqitur veprimine e tij, si veprim fisnik, si veprim lideri dhe se eshte i vlefshem!

Thjesht duhet te largohet nga zyra dhe te kerkoje falje demokrateve per te gjithe demin qe ka shkaktuar!

About Redaksia

Check Also

11 korriku, protesta për ata andej dhe këtej Tunelit të Llogarasë

Nga Alfred LELA Sot në ora 20.00 Partia Demokratike dhe aleatët e saj në opozitë, thërrasin …

Leave a Reply