Jemini nuk e njeh dorëheqjen e Lulit

Jemin Gjana, noteri i Lulzim Bashës gjatë proceseve zgjedhore brenda PD nuk e ka mirëpritur dorëheqjen e sotme.

Në mbledhjen e sotme e grupit parlamentar të PD, pas dorëheqjes nga posti i kryetarit të PD Lulzim Basha, është shoqëruar me diskutime dhe reagime të ndryshme. Disa nga kryetarët e degëve të PD gjithashtu nuk e kanë pranuar dorëheqjen e Bashës.

Por ajo që bie më shumë në sy është reagimi i Jemin Gjanës, i cili është shprehur se nëse vendimi i Bashës është marrë për shkak të rezultatit të 6 marsit, atëherë ky qëndrim sipas tij është i gabuar.

“Po kë dhënë dorëheqjen për 6 marsin ke bërë shumë gabim”, mësohet të ketë thënë Gjana.

About Redaksia

Check Also

Lajthit Rama, urdhëron shoqërimin e 3 të miturve në komisariat pse nuk i buzëqeshën!

Një situatë sa skandaloze dhe sa e rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në zonën …

Leave a Reply