Gazi humb kontrollin psiqik, kërcënon gjyqtarin: “I ka thënë burgut hapu”

Sekretari i shkarkuar Gazment Bardhi ka kërcënoi hapur në një studio televizive gjyqtarin që do të japë nesër vendimin për ndryshimet statuore tw PD të marra në kuvendin e 11 dhjetorit.

Bardhi tha se, “nëse gjyqtari ka vendosur të hedhë veten në erë, është i lirë, i ka thënë burgut hapu”. Por si mundet të kërcënohet live gjykatësi? Kush është ky individ që ka kurajo të kërcënojë gjykatësin?

Gazment Bardhi po sillet si kriminel e bandit që sulmon drejtësinë disa orë përpara vendimit duke e kërcënuar nëpër studio televizive.

Kjo përbën vepër penale dhe Gazmend Bardhi duhet arrestuar në flagrancë, pa dalë ende nga studio e News24.

Por mesa duket e lënë të lirë pasi në burgje do kishte festë me arrestimin e Gazit të Lulit. /CNA

About Redaksia

Check Also

Qeveria Rama do të japë prokurimin publik me prokurim publik, Bozdo: Shqiptarët do paguajnë 170 mln euro më shumë

DEKLARATË PËR MEDIA ANËTARI I KRYESISË SË PD, ENO BOZDO Qeveria Rama ka vendosur të …

Leave a Reply