Berisha uron besimtarët myslimanë për Muajin e Madhërueshëm të Ramazanit

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka uruar sot besimtarët myslimanë me rastin e fillimit të Muajit të Ramazanit. Berisha ka nënvizuar që premtimi i Krijuesit për lehtësim, që vjen pas këtij muajit të shenjtë, “të shndrisë për Shqipërinë dhe shqiptarët”.

Mesazhi i urimit nga Berisha

Të dashur miq. Për besimtarët myslimanë, nesër është dita e parë e muajit të madhërueshëm të agjerimit, Ramazanit, gjatë së cilës ata i afrohen Krijuesit me lutje dhe sakrificë.

Unë lutem që Zoti të pranojë sakrificën dhe adhurimin e tyre dhe t’ua shpërblejë me më të mirat për familjet e tyre dhe vendin e kombin tonë.

Unë lutem gjithashtu që në përfundim të këtij muaji, premtimi i Krijuesit – lehtësimi që vjen pas vështirësisë, të shndritë për Shqipërinë dhe gjithë shqiptarët.

About Redaksia

Check Also

7 familjet mafioze që u lajmëruan për arrestimet dhe loja e ndyrë e Dumanit për të shpëtuar Olsi Ramën

Sali Berisha Sot çdo opozitar pret me padurim fitoren ndaj një regjimi të pamëshirë, antishqiptar …

Leave a Reply