Hidhet shorti për Kampionatin Botëror “Katar 2022”, këto janë grupet

Është tërhequr shorti i fazës së grupeve për Kampionatin Botëror “Katar 2022”.

Botërori këtij viti është i veçantë pasi që do të zhvillohet në fund të vitit dhe jo gjatë verës si herëve të kaluara, shkruan Gazeta Express.

“Katar 2022” do të fillojë më 21 nëntor dhe do të mbyllet me finalen e madhe më 18 dhjetor.

Grupet:

Grupi A: Katari, Ekuadori, Senegali, Holanda.

Grupi B: Anglia, Irani, Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Uellsi/Skocia/Ukraina.

Grupi C: Argjentina, Arabia Saudite, Meksika, Polonia.

Grupi D: Franca, Peru/Australi/Emiratet e Bashkuara Arabe, Danimarka, Tunizia.

Grupi E: Spanja, Kosta Rika/Zelanda e Re, Gjermania, Japonia.

Grupi F: Belgjika, Kanada, Maroku, Kroacia,

Grupi G: Brazili, Serbia, Zvicra, Kameruni.

Grupi H: Portugalia, Ghana, Uruguai, Korea e Jugut.

About Redaksia

Check Also

Cristiano për lamtumirën e Toni Kroos: Nder që kam ndarë fushën me ju!

Cristiano Ronaldo është mes futbollistëve të shumtë që kanë reaguar ndaj vendimit të Toni Kroos …

Leave a Reply