Berisha në Shkodër, përkujtohen dëshmorët e 2 Prillit 1991

Paraditen e sotme në Shkodër po zhvillohen homazhe për Dëshmorët e Demokracisë së 2 Prillit 1991 dhe në ceremoni po merr pjesë, lideri historik i PD, Sali Berisha.

Kurora me lule po vendosen në memorialin e 4 protestuesve që u vranë dhe kujtime dhe mesazhe priten të jepen nga figurat politike, dëshmitarë të kohës etj. që po e përkujtojnë këtë ditë historike.

About Redaksia

Check Also

Skandali/Avdylajt, Doçi dhe 4 zyrtarë policie u gjetën në shtëpi dhe u lanë të largoheshin

Kryetari i PD, Sali Berisha denoncon skandalin me ooeracionin e SPAK dhe policisë. Lexoni mesazhin …

Leave a Reply