Gazeta austriake raporton skandalin: Kryeministrin shqiptar e fluturojnë nga avioni!

Lajmi që kryeministrin e një vendi e kanë flakur nga avioni pasi nuk mbante maskë, po bën xhiron e botës.

Vetë Edi Rama është personazhi kryesor i këtij skandali me të cilin njollos edhe Shqipërinë.

Gazeta e njohur austriake, Kurier, shkruan që në titull se ‘Kryeministrin shqiptar e kanë fluturuar nga avioni i Lufthansa pasi nuk mbante maskë’.

Gazeta shkruan se Rama kundërshtoi ashpër mbajtjen e maskës.

Pasi as kapiteni i avionit nuk bëri gjë, policia u detyrua të ndërhynte dhe të shoqëronte Ramën jashtë avionit.

Më pas Rama u bind se duhej të zbatonte rregullat e kompanisë Lufthansa.

Gazeta shkruan se Rama i shpëtoi megjithate gjobës.

Ai u nis sërish në fluturim drejt SHBA.

About Redaksia

Check Also

Sondazhi, 81.5% e shqiptarëve: Qeveri e korruptuar, 63% nuk besojnë tek prokurorët

Anketa IDM, 1 Anketa vjetore e opinionit publik “Besimi në Qeverisje 2023”, zhvilluar nga Instituti …

Leave a Reply