Të dielën zhvillohen zgjedhjet për kryetarin e PD Kavajë dhe Patos

Të dielën më 17 Prilll zhvillohen zgjedhjet për kryetarin e PD në Kavajë dhe Patos.

Partia Demokratike në Kavajë njofton se të dielën më 17 Prilll zhvillohet procesi zgjedhorë për zgjedhjen e kryetarit të ri te deges.

Ftojmë të gjithë demokratët të marrin pjesë.

Kandidatet në garë:

Eris Xhihani

Hysen Kadiu

Rudin Hylviu

(Votuesit te pajisur me mjet identifikimi, karte ID ose pasaporte)

Adresa: Ish-Shtabi i pergjithem elektoral pranë selise se PD, kati i dytë!

Më të bashkuar, më të fortë, më të hapur

Partia Demokratike dega Kavajë

Njoftim
Gjithe antareve te PD Dega Patos
Diten e diel dt.17 prill mbahen zgjedhjet per kryetar te Deges PD Patos. Votimi do te zhvillohet nga ora 09 deri ne oren 17 në ambjentin e grupit rithemelimit perball ish Bashkise.
Kandidatët që do të garojnë për kreun e PD-në në Patos janë:
1-Ardian Rama
2-Shezaim Ymeraj.
Jane te mirepritur gjithe antaret e PD per te marr pjese ne kete votim.
Vetem te bashkuar dhe me Berishen ne krye mund ta ndryshojme kete qeverisje.

Agur Riza Aliaj
Anëtar i gr.Rithemelimit Dega Patos

About Redaksia

Check Also

Bufi i Rroskovecit e humbi “betejën” e parë në Gjykatën e Posaçme

Nga Luan BAÇI Bufi i Rroskovecit e humbi “betejën”e parë të saj në Gjykatën e …

Leave a Reply