Genti Çela në krye të demokratëve të Pogradecit

Përfundon numërimi i votave në Pogradec në zgjedhjet për degën e PD. Është aktivisti Genti Çela i cili do të jetë kryetar i kësaj dege, i cili ka marrë 379 vota.

Garë e ngushtë dhe e fortë ka qenë midis tij dhe Kasem Gallës, i cili ka marrë vetëm 67 vota më pak, specifikisht 312 vota.

I entuziazmuar shprehet kryetari i ri i PD Pogradec në intervistën e tij të parë në këtë post.

Çela njihet si një nga mbështetësit më të mëdhenj në juglindje të ish kryeministri Berisha, e kjo duket që ka sjellë dhe mbështetjen e forumeve bazë.

About Redaksia

Check Also

Berisha: Sërish ne do rivendosim betejën më të egër kundër korrupsionit, tolerancë zero ndaj tij!

Kryetari i PD, Sali Berisha duke folur në tubimin qytetar, ka deklaruar se Partia Demokratike …

Leave a Reply