Ilirjan Alliu zgjidhet me shumicë votash kryetar i Degës së PD Librazhd

Përfundon numërimi i votavë në Librazhd. Ilirjan Alliu është zgjedhur me shumicë votash kryetar i degës së Partisë Demokratike në Librazhd.

Në përfundim të numërimit, ka rezultuar se Alliu ka marrë 248 vota.

Kandidatët e tjerë në garë kanë qenë ish-kryetari i bashkisë Librazhd, Shefki Çota, i cili ka marrë 124 vota si dhe Ndriçim Lila me 76 vota.

Ilirjan Alliu do të drejtojë degën lokale të PD në Librazhd për katër vitet e ardhshme.

Në zgjedhjet për drejtuesin e degës së Librazhdit kanë marrë pjesë 451 anëtarë demokratë me të drejtë vote.

About Redaksia

Check Also

Kreu i IKMT Durrës me bandat e Bashkisë po ju rrëmbejnë pronat aktivistëve të PD për të bërë ndërtime pa leje

Deklarata e koordinatorit rajonal për Tiranën të PD, Klevis Balliu: Bandat e Bashkisë Durrës pa …

Leave a Reply