Ja kush u zgjodh kryetar i PD Dega 8 Tiranë

Pas përfundimit të numërimit të votave të demokratëve, kryetari i PD Dega 8 Tiranë është zgjedhur Gazment Sallaku.

Në postimin e tij në Facebook, i deleguari i PD-së në Njësinë Nr. 8, Indrit Hoxha ka zbardhur numërimin, ku Gazmend Sallaku ka marë 207 vota përballë Ylli Subashi i cili ka marë 108 vota.

Postimi i plotë i Indrit Hoxhës

Dega 8 zgjodhi Kryetarin e ri Gazmend Sallaku me 207 vota perballe nje demokrati dhe qendrestari Ylli Subashi me 108 vota. Z.Sallaku ka qene kryetar i deges gjate periudhes 2009-2011. Rikthimi i demokrateve dhe hapja e partise eshte themelore per ringritjen e PD, te bashkuar do fitojme.

About Redaksia

Check Also

Berisha: Sërish ne do rivendosim betejën më të egër kundër korrupsionit, tolerancë zero ndaj tij!

Kryetari i PD, Sali Berisha duke folur në tubimin qytetar, ka deklaruar se Partia Demokratike …

Leave a Reply