Radhë për zgjedhjen e kryetarit në Berat, Këlliçi: Në PD vendos anëtarësia me votë!

Partia Demokratike po zhvillon zgjedhjet për kryetarin e degës së Beratit. Qendrat e votimit u hapën në orën 10:00 të mëngjesit, ndërsa në këtë degë, dhjetëra demokratë qëndruan në radhë, për të zgjedhur mes katër kandidatëve në garë.

Shyqyri Duro, Ermal Dollani, Oltion Merdari dhe Afrim Merko, garojnë për postin e kreut të degës në Berat.

Ndërkohë, i dërguari i Komisionit të Rithemelimit për qarkun e Beratit, Belind Këlliçi theksoi se, ky procesi zgjedhor ndihmon bashkimin e demokratëve.

About Redaksia

Check Also

Berisha: Kudo që ta shihni Erion Veliajn gjuajeni me domate, pështyjeni në surrat!

Kryetari i PD, Sali Berisha ka bërë thirrje që të qytetarët të vazhdojnë protestën para …

Leave a Reply