Berisha: Basha dhe Alibeaj duan të krijojnë partinë e tyre, baza e PD po shkon drejt bashkimit

Lideri historik i PD, Sali Berisha deklaroi se Lulzim Basha dhe Enkelejd Alibeaj janë angazhuar në mënyrë të turpshme në manipulimin e grupit parlamentar te Partise Demokratike.

I ftuar në Çim Peka Live, Berisha tha se, shumica e deputetëve njohin Kuvendin e 11 dhjetorit dhe rezultatin e dalë nga zgjedhjet e 6 marsit. Sipas tij, Basha dhe Alibeaj duan të krijojnë partinë e tyre.

Berisha shprehu bindjen se me deputetët do të gjendet gjuha e përbashkët. Ai tha se, baza e Partisë Demokratike po shkon drejt bashkimit.

Ish-kryeministri u ktheu përgjigje edhe thirrjeve të Ramës për hetimin e tij nga SPAK-u.

About Redaksia

Check Also

Lajthit Rama, urdhëron shoqërimin e 3 të miturve në komisariat pse nuk i buzëqeshën!

Një situatë sa skandaloze dhe sa e rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në zonën …

Leave a Reply