Vokshi-Alibeajt: Bëj kërkesë në Kuvend, 5 deputetët e përjashtuar të jenë pjesë e grupit të PD

Pak para se të nisë seanca e radhës plenare në Parlamentin e Shqipërisë, grupi parlamentar demokrat ka zhvilluar një mbledhje.

Deputetja Albana Vokshi ka kërkuar që të bëhet kërkesë në Kuvend për 5 deputetët e përjashtuar, për t’u cilësuar si deputetë të Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike.

“Jemi 5 deputetë të përjashtuar, duhet të bëni kërkesë në Kuvend”, mësohet të ketë thënë Vokshi.

Kujtojmë se 5 deputetët e përjashtuar janë Sali Berisha, Flamur Noka, Albana Vokshi dhe Luan Baçi.

About Redaksia

Check Also

Lubonja: Kemi një bandë të madhe që ka krijuar një sistem për të mbajtur në pushtet Edi Ramën

Analisti Fatos Lubonja në një lidhje Skype me emisionin “Open”, tha se nga dosja Metamorfoza …

Leave a Reply