Pjesëmarrje masive për kryetarin e ri të PD në Dibër, mbyllet votimi

Pjesëmarrje masive në zgjedhjet për kryetarin e ri të PD në Dibër. 1200 anëtarë të PD me të drejtë vote i janë drejtuar qendrës së votimit.

Procesi nisi në orën 08:00 dhe përfundoi në orën 17:00.

SYRI TV solli më herët pamje nga votimi ku dukeshin radhë të gjata anëtarësh demokratë në Pallatin e Kulturës në Dibër.

Dy janë kandidatët për kryetar të PD, Ilir Krosi ish-kryetar i bashkisë Dibër dhe Hamza Lleshi.

About Redaksia

Check Also

Eksperti nga Britania jep shifrën e frikshme: 460 milionë euro vijnë cash nga Britania në Shqipëri

Andi Hoxhaj, pedagog në “University College London” duke komentuar vizitën e David Cameron, Sekretarit të …

Leave a Reply