Shqipëria shpëton nga narkoshteti dhe mafia-pushteti vetëm nga e djathta!

Nga Alba KEPI

Shpetimi i Shqiperise nga narkoshteti, mafia pushteti, e nga gllaberruesit e perditshem te pasurive kombetare, eshte e djathta, Antikomunizmi!

Sot eshte ne pike te hallit, e vertete, por eshte e vetmja rruge per te permbysur kete pushtet qe po ndihmohet dhe nga diplomate te shkurdisur e pa respekt ndaj kombit qe perfaqesojne, e sovranitetit te vendit qe i mikpret!

Ideali i se djathtes eshte patriotizmi e askush e asgje nuk ç’orienton dashurine e tyre per nje sistem dinjitoz demokrat e te lire!

E dobet deri ne kufijte e injorances te perdoren superfuqite si oriemtim, justifikim o dizorientimi i se djathtes!

Me hallet, zhgenjimet, prerjet ne bese, fitoret, carjet, e djathta eshte zgjedhja!

Shpesh ka renduar, veshtiresuar o rrezikuar profesionin tim, por eshte zgjedhja politike per te cilen shpresoj qe te fitoj dinjitetin tim si grua shqiptare, bije e nene!

Ne keto vite rremuje kam pare njerez te hyjne e te dalin mbi kete mur, pa kuptuar se nuk do pranoj kurre qellimin se per te shpetuar nga ky sistem diktatorial, monist e mafioz, duhet te bashkohem me individe e njerez qe te djathten se kane perkrahur kurre apo nuk e deklarojne kurre si zgjedhje!

Dinjiteti per te cilin kam shkruar me mijera here e qe e lexoj te kopjuar keq ,eshte te respektoj historine e ketij kombi qe u pushkatua nga sigurimsat, fuksat, oficeret, komandatet e enveristet!

E jane neokomuniste qe po e poshterojne kete komb e po shkruajne nje tjeter faqe te gjakshme te kesaj historie!

Nuk ka dinjitet pa qartesine e zgjedhjes e respektit ndaj zgjedhjes tende!

Tymnaja populiste e turma nuk eshte e djathta por ata qe perdorin shqetesimin e dhimbjen e se djathtes per te cuar uje tek burimi i tyre!

Uji i burimit tim ka ende eren e gjakut te mijera shqiptareve e femijeve te tyre te internuar, groposur, pushkatuar e zhdukur nga komunistet e neokomunistet!

E perdorimi i keq qe i eshte bere se djathtes eshte nje nga shkak pasojat e forcimit te ketij sistemi kriminal.

Keqperdorimi i zemerimit te te djathteve ka cuar ne carjen me keq te tyre e u shfaq qarte ne kete gjueti shtrigash te oreve te fundit.

Nuk kam njohur kurre nje te djathte qe nuk deklaron me ze e bindje se eshte antikomunist e demokrat!

E une jam nje prej tyre!

Te djathtet permbysen nje diktature, pa dyshim me ndihmen e proceseve gjeopolitike jashte kufijve, por qe forca i tyre qe perfshiu kombin!

Me shprese te rigjejme forcen!

About Redaksia

Check Also

Republika e Mafias

Nga Luçiano BOÇI Në një shkrim pa bujë por me plot kuptim një gazetar i …

Leave a Reply