Enkelejdi nuk ja prish Ballës: Do të hyj në bisedime me PS për Presidentin

Deputeti Enkelejd Alibeaj deklaroi për gazetarët para selisë së Kuevndit se, do të pranonte konsultime me mazhorancën për zgjedhjen e presidentit të ri.

“Do të diskutojmë çështje të interesit publik por edhe të PD, këto histori të individëve janë të qarta. Është e rëndësishme për demokratë dhe shqiptarët që procesi i zgjedhjes së presidentit, ju e dini qëndrimin tonë të grupit parlamentar, kemi konsultime dhe me të gjithë deputetët me mendje të hapur. Do të jetë pjesë e diskutimeve për këtë çështje duke mos i ikur përgjegjësisë por të marrin përgjegjësi. Ne duam që presidenti i ri të jetë një profil politik për shqiptarët. Duhet ta marrim këtë përgjegjësi dhe ta çojmë përpara këtë proces negociatash, është një test politik për të gjitha palët të marrin pjesë në konsultime që duhet të ndodhin. Zëri i çdo deputeti do të përcillet dhe do të përçohet”, tha Alibeaj.

Kështu Alibeaj pranon të bëhet pjesë e një farse me votime me zarfe për zgjedhjen e Presidentit të ri. Duke pranur kështu propagandën dhe fasadën e qeverisë.

About Redaksia

Check Also

Berisha: Sërish ne do rivendosim betejën më të egër kundër korrupsionit, tolerancë zero ndaj tij!

Kryetari i PD, Sali Berisha duke folur në tubimin qytetar, ka deklaruar se Partia Demokratike …

Leave a Reply