SPAK i përgjigjet Ramës, ky i fundit i përsërit kërcënimin

Edi Rama i përgjigjet menjëherë shefit të SPAK Arben Kraja, i cili pak minuta më parë reagoi për akuzat që kryeministri i bëri në mbledhjen e sotme të Asamblesë së Partisë Socialiste. Kraja u përgjigj se SPAK merrej me kallëzime dhe jo me deklarata politike.

Për këtë ka reaguar përsëri, tani, kryeministri Rama, i cili thotë se nuk i heq asnjë presje deklaratës së tij për Prokurorinë Speciale, sepse i shkoi ” pas avazit Armikut NR.1 të Reformës në Drejtësi, Ilir Metës!”

“Unë nuk i heq asnjë presje asaj që deklarova sot dhe nuk mjafton që SPAKU të thotë se e paska pushuar çështjen, pasi faktikisht e mori peng gjykatësin në fjalë pa asnjë arsye në botë, duke i shkuar praktikisht pas avazit Armikut NR.1 të Reformës në Drejtësi, Ilir Metës!

Meqë ka marrë përsipër të sqarohet SPAKU do të duhej të sqaronte pse reagoi rrufeshëm për një kallzim absurd për një vepër penale imagjinare të njeriut të shpallur nga DASH kampion i antikorrupsionit, ndërkohë që për kampionët e korrupsionit në drejtësi s’ka lëvizur ende gishtin”, shkruan Rama në Twitter.

About Redaksia

Check Also

Skandali/Veliaj inspekton rrugën 4 milionë euro të drejtorëve të burgosur

Gazetari Hoxha zbuloi se Veliaj tashmë ruhet nga Garda e Republikës, pasi ndihet i rrezikuar. …

Leave a Reply