Skandali/ Rama ofendoi gazetarin: Budalla…

Nga Erges ESKIU

“E qeshura eshte me bollek ne buzet e budallejnve”.

Me kete shprehje jashtezakonisht fyese iu drejtua kryeministri, gazetarit te A2CNN Klevi Muka, pasi ky i fundit e pyeti se sa e moralshme eshte te flisni per drejtesi kur personi i kapur ne pergjimet e BILD, per blerje votash e premtime punesimi e karrier eshte ne krahe te tij, minister drejtesie dhe jo para drejtesise.

I denueshem moralisht, qendrimi dhe sjellja e atij qe pretendon te qeverise vendin dhe ta shtyje drejt perendimit.

Ftoj gjithe qytetaret shqiptar te dalin ne mbrojtje te gazetarit Klevi Muka, pasi kryeministri eshte kthyer ne rrezikun kryesor te popullit shqiptar dhe pasurise publike.

Edi Rama meriton burgun dhe kjo i duhet dhene sa me shpejt, per te miren e ketij vendi.

About Redaksia

Check Also

Si rekruton e si përdor mafia Soros!

Nga Edi PALOKA Mafia , perpara se te pranoje nje “ushtar” te ri ne familje …

Leave a Reply