Tërbimi i Ramës, do të arrestohen Ahmetaj dhe Beqja?

Nga Çim PEKA

Pse je trembur Rame?

Nga presioni i Erdogan apo nga takimet pa leje te Lalit me Kamala Harris? Je gati te dorezosh ish ministrin e Shendetesise por jo dhe ate te Financave? Ke frike se ky i fundit flet? Sa per “drejtesine e re”, nje pyetje dhe nje kujtese: Vetingun e “drejtesise se re” po e drejton Ina Rama. A nuk ishte kjo Kryeprokurore, kamikaze e jotja dhe Bamirit qe hetoi 21 Janarin dhe Gerdecin? Si e vendose ne kupolen e pastrimit te drejtesise kete person qe paska falur Berishen?

Rihapni cdo dosje Rame, se te pakten per ne gazetaret eshte luks dhe interes i madh, por prape hallin nuk e zgjidh dot. Me sms i dilje garant ministrit ne burg se: “Yuri nuk do ja bente malore, po te jepte doreheqjen”. Cfare ka ndodhur? Po ta bejne malore ty? Po te detyrojne ti leshosh vendin lalit e ti te pensionohesh ne Presidence? Po ta ofrojne si garanci qe nuk do te prek drejtesia se paku per pese vjet?

Ps: Te njejten garanci i kishin dhene edhe Hashimit, besoj ta tha dje! 😉

About Redaksia

Check Also

Zelenskin, pa gjuhë diplomatike, e përdorën!

Nga Luçiano BOÇI Zelensky erdhi, pa, por nuk fitoi gjë. Shkurt e morën, e sollën, i …

Leave a Reply