Dje me trastë në krah duke lypur kancelarive të Europës, sot i kërcënon

Nga Iva V.GRILLO

Te hash buken e te permbysesh kupen…

Ky me poshte, eshte zotnia qe kemi pare me traste ne krah duke lypur kancelarive te Evropes dhe botes per ndihma e sevap sa here qe ka pasur nevoje: per termete, permbytje, gjate pandemise, per borxhin publik, ndertime shkollash e sheshesh…etj.

Kercenimi e karshilleku qe i ben sot atyre qe ne fakt i kane mbajtur frymen gjalle me ndihma e mbeshtetje edhe kur nuk e ka merituar, nuk eshte gje tjeter vecse shembellimi ne pasqyre i nje matrapazi politik, i cili ka vetem nje parim: mbijetesen e vet politike dhe çimentimin e regjimit qe ka instaluar ne Shqiperi.

Eshte edhe fytyra e standarteve te dyfishta qe perdoren nga institucionet nderkombetare, te cilat mbeshtesin figura politike qe ne vendet e tyre nuk do te kishin mbijetuar politikisht as dy minuta me skandalet qe prodhojne dhe vizionin qe kane per drejtimin e shtetit.

Qytetaret europiane dhe me gjere nuk paguajne taksa qe te shohin burreca te tille politike te majmen me pushtet dhe me pas te permbysin kupen…

Shqiptareve u ka premtuar drejtimin europian…

Ku po e shpie mushka tani kete kapadaí?

#StopFarsesRama

May be an image of 1 person and text

May be an image of text

May be an image of 1 person, standing, animal and text

May be an image of 4 people and text that says 'Rama "i về punët në vije" dhe poston videon me këmbet mbi tavolinë DSLCa Publikuar në 14:31 -06/12/19 Pak para fjales sẽ marrjes sẽ kryesisë sẽ OSBE per vitin 2020 nga Bratislava kryeministri Edi Rama ka publikuar nje video në faqen e tij zyrtare në Facebook me këmbet mbi tavolinë duke pergatitur detajet e fundit.'

About Redaksia

Check Also

“Një rrëfenjë me ndërkombëtarë (Escobar-ë)”…

Iva V.GRILLO “Një rrëfenjë me ndërkombëtarë” është një roman i Ylljet Aliçkës, i botuar rreth …

Leave a Reply