?????????????????????????????????????????????????????????

Demokrati kërkesë Berishës: Jepi një post atij Alibeajt, të hapë e të mbyllë derën

Gjatë takimit të Vlorës në kuadër të zgjedhjeve për kryetarin e PD-së, ish-Kryeministri Sali Berisha është përballur me një kërkesë të veçantë nga një demokrat i pranishëm.

Me nota humori dhe ironie, demokrati iu drejtua Berishës duke i thënë që meqë Alibeaj e kërkon një post, le ta caktojë për të hapur dhe mbyllur derën.

Demokrati: Këta janë ata që i zgjodhëm ne dhe me këta si do vejë puna?  Dhe ky Alibeaj që paska qenë i etur për një post, jemi një post atje të hapë dhe të mbyllë derën.

Tjetra ishte kjo komunizmi është shumë e keqe. Së më shumë e pret më shumë lëshon rrënjë. Ne e kemi te ura, sa kalon urën e Mifolit. Po të të kujtohet ty, eskorta jote pas kalit tim ka ardhur. Ata janë të rrezikshëm, komunizmi nuk ka din e iman, janë “putinas” ata. Demokratët i ka të gjithë jashtë shtetit. Kemi ngelur vetëm ne këtu.

About Redaksia

Check Also

Alizoti: Ministri i Brendshëm ka frikë të përmendë emrat e banditëve të zonës ku është zgjedhur

Deputeti i PD, Tomorr Alizoti ka folur për lidhjet e kryeministrit Edi Rama me eksponentë …

Leave a Reply