Kërcënoi Putin/ Kryeministrja e Finlandës viziton Ukrainën e veshur me antiplumb

Kryeministrja e Finlandës, Sanna Marin, ka vizituar qytetin e Irpinit në Ukrainë.

Disa fotografi në Twitter shfaqin kryeministren finlandeze të veshur me antiplumb dhe e shoqëruar nga pjesëtarë të ushtrisë ukrainase.

Gazetari ukrainas ka publikuar një foto të Marin në Irpin.

“Sytë e kryeministres finlandeze Sanna Marin në Irpin e thonë të trën”, ka shkruar ai.

About Redaksia

Check Also

Sllovakia rrezikon luftën civile? Paralajmërimi i ministrit të Brendshëm pas atentatit ndaj kryeministrit

Ministri i Brendshëm i Sllovakisë Matus Sutaj Estok tha se vendi rrezikon luftë civile, për …

Leave a Reply