Agron Shehaj: Askush të mos tentojë të mohojë krimet e komunizmit!

Deputeti i PD, Agron Shehaj ka ndarë me ndjeksit e tij në rrjetin social Facebook fjalën e tij me rastin e një nate homzh dedikuar viktimave të komunizmit. Ai ka folur edhe për fondacionin “Kujto” dhe ka vlerësuar punën kolosale që është bërë në dokumentimin e krimëve të komunizmit.

Një punë e madhe e cila na shërben sot ne, por sidomos fëmijëve tanë në të ardhmen, që askush të mos tentojë të mohojë krimet e komunizmit.

Reagimi i Shehajt

Një natë homazh dedikuar viktimave të komunizmit përmes notave dhe vargjeve që na kanë lënë si dëshmi e pasuri të çmuar.

Pianistja Elida Dakoli, soprano Alisa Katroshi dhe aktorja Ema Andrea na sollën “Tingujt e Kujtesës” si një thirrje për të mos harruar krimet e komunizmit, për të thënë të vërtetën.

Kjo është arsyeja pse kemi themeluar Fondacionin Kujto.

Në Kujto.al gjejmë profilet e mbi 50 mijë shqiptarëve të persekutuar, historitë e secilit prej tyre. Mijëra shkrime, dokumentarë dhe dëshmi të panjohura.

Një punë e madhe e cila na shërben sot ne, por sidomos fëmijëve tanë në të ardhmen, që askush të mos tentatojë të mohojë krimet e komunizmit.

About Redaksia

Check Also

Berisha mesazh Edi Ramës: Uragani mbrëmë është betuar se kurrë nuk do të ketë amnisti për ty!

Kryetari i PD, Sali Berisha tha gjatë fjalës së tij se, unë po i çoj …

Leave a Reply