Berisha: Të mblidhen me urgjencë kryesitë dhe grupseksionet e PD!

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha kërkoi në fjalën e tij gjatë mbledhjes së Këshillit Kombëtar, të nisin mbledhjet e kryesive të degëve lokale dhe grupseksionet, për të diskutuar situatën në të cilën ndodhet vendi.

Gjithashtu, Berisha foli edhe për zgjedhjen e presidentit të ri, institucion i cili nga dita e shtunë do të jetë nën kontrollin e Edi Ramës.

Përpara anëtarëve të Këshillit Kombëtar të PD, Berisha tha se Rama do të zgjedhë nesër kukullën e tij, duke shtuar se kryeministri ka shtënë në dorë 100% të pushtetit.

“U bëj thirrje kryetarëve të degëve të PD të mbledhin me urgjencë kryesitë, grupseksionet dhe të zhvillojnë një debat të hapur politik me to.

Ne kemi sot një anëtarësi me ideale të larta, me pjekuri të madhe politike, me përgjegjësi të madhe politike, të gatshme për t’iu përgjigjur çdo sfide.

Nesër Edi Rama firmos me votat e vjedhura pushtetin e tij 100% në Shqipëri. Zgjedh kukullën e tij. Pra, zhvillimet janë dramatike. Por qëndrimi ynë duhet të jetë gjithashtu më i vendosuri, më i fuqishmi që kemi treguar ndonjëherë ndaj një regjimi armiqësor, autokratik, të inkriminuar nga i pari tek i fundit në këtë vend, siç është regjimi i Edi Ramës.

Unë kam besim të madh tek anëtarët dhe simpatizantët tanë se s’do pranojnë kurrë këtë plaçkitje të paskrupullt, të pangopshme të qytetarëve shqiptarë, s’do pranojnë kurrë këtë shkelmim para botës së qytetëruar të interesave jetike kombëtare të shqiptarëve. Ata që mohojnë gjenocidet janë kriminelë, ata shkelin ligje kombëtare dhe ndëkrombëtare, ndaj dhe ne duhet të ngrihemi sa më shpejt, dhemb për dhëmb deri në triumfin e interesit tonë kombëtare, të vlerave demokratike.

Në këto rrethana do t’i përgjigjemi me vendosmërinë më të madhe kushtrimit që buron sot nga shpirti, zemra e çdo shqiptari atdhetar që e do këtë vend”, u shpreh Berisha.

About Redaksia

Check Also

Lubonja: Kemi një bandë të madhe që ka krijuar një sistem për të mbajtur në pushtet Edi Ramën

Analisti Fatos Lubonja në një lidhje Skype me emisionin “Open”, tha se nga dosja Metamorfoza …

Leave a Reply