Dekreti i Metës për Begajn antikushtetues, sipas Konventës së Vienës

Nga Enri CENO

Sipas konventës të Vienës të 1961, ambasadat apo konsullatat kanë imunitet dhe jo ekstraterritorialitet. Ndaj edhe dekreti i sotëm i Presidentit Meta për lirimin nga detyra të Gjeneral Major Bajram Begaj i firmosur sot në ambjentet e konsullatës Shqiptare në Stamboll është antikushtetues dhe për rrjedhojë nul e i pavlefshëm, njësoj si votimi i sotëm në parlament për votimin e Bajram Begaj si President të Republikës.

About Redaksia

Check Also

Lubonja shpërthen kundër Soros, reagimi…

Analisti Fatos Lubonja, i ftuar në emisionin Open, duke folur për Samitin për Rajonin të …

Leave a Reply