Ish-agjenti i inteligjencës britanike: Putin i ka ditët e numëruara

Ish-pjestari i inteligjencës britanike, Christopher Steele ka theksuar se presidenti rus, Vladimir Putin i ka ditët e numëruara në krye të Federatës Ruse. Sipas tij, në tre apo gjashtë muajt e ardhshëm, Putin nuk do të jetë më në udhëheqje të qeverisë ruse.

“Ditët e Putinit janë tashmë të numëruara, sapo sanksionet e Perëndimit ndaj Rusisë, sidomos masat e marra në sektorin e energjisë të japin efekt”, është shprehur Steele për BBC.

Ish-agjenti britanik shpjegoi gjithashtu se nëse të dhënat e burimeve të Britanisë dhe Shteteve të bashkuara mbi shëndetin e Putinit janë të vërteta në tre ose gjashtë muaj lideri rus do të jetë i paaftë për të udhëhequr.

About Redaksia

Check Also

Proceset për të gjunjëzuar Trump, 543.4 milionë dollarë gjoba

NJU JORK – Avokatët e ish presidentit Donald Trump i thanë një gjykate të nivelit …

Leave a Reply