Berisha paralajmëron Ramën: Protesta në çdo shesh e rrugë, shkele mbi gjakun e 12 mijë të vrarëve në Kosovë

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha iu përgjigj replikës së kryeministrit Edi Rama nga foltorja e Kuvendit, duke e akuzuar se ka humbur çdo sens realiteti. Ish-kryeministri gjithashtu tha se Rama është i pashpresë, dhe sado të largohet nga Parlamenti në momentin që flet Berisha, ai do ta marrë mësimin me protesta në çdo shesh e rrugë.

Në vijim Berisha e akuzoi Ramën se ka shkelur me këmbë sakrificat dhe gjakun e 12 mijë shqiptarëve të vrarë në Kosovë nga forcat serbe, teksa i është bindur urdhërave të padronit të tij në Beograd, Aleksandër Vuçiç.

“Ky zotëri ka humbur çdo sens realiteti. Vjedhja e përditshme e përorshme, duket se shërben si një narkotikë që të shkëput nga realiteti dhe bota përreth. Shkon në Ohër dhe shkelmon mbi jetën, vdekjet sakrificat gjakun e 12 mijë shqiptarëve në Kosove. A e dëgjoni apo jo ju mor zotëri, a ju bën përshtypje? Po ç’të drejtë ka ky të flasë në emër të të vdekurve në Kosove në një akt të mirëfilltë çnjerëzor, të krahasojë viktimat e agresionit serb me viktimat e agresionit në Luftën e Dytë Botërore. Çfarë njeriu është ky? Ky bën gjithçka si skllav i Vuçicit. Mirë ai që është arkitekti i gjenocidit, po ky çfarë ka. Përse i kërkohet Kosovës të njihet Ballkani i Hapur. Kush e mban mend samitin e Novisadit dhe hartën që e paraqiste Kosovën pjesë të Serbisë.

Qytetarë shqiptarë a do vazhdojmë ne të pranojmë një njeri si ky që vetëm me vjedhjet dhe vjedhjet e klikës së tij ndikon dhe rrit çmimet në stratosferë. A do vazhdojmë të pranojmë këtë njeri që shkel mbi gjakun. Vetëm fëmijë në Kosovë të masakruar, të therur janë 1400. A ka ndjenja ky njeri moj zonjë se je avokatja e tij. A ka fëmijë ky? Ku e ka ky autoritetin të flasë dhe ti krahasojë me viktimat e agresorëve në Luftën e II Botërore. Pse përdhos Parlamentin me qëllime të tilla. Kush të lejon ty të falesh gjakun e tyre. Çfarë je ti? Çfarë lidhje ke ti me ta. Paraardhësi yt Enver Hoxha është akuzuar si Hitleri për inflaticid. S’po them se i ke vrarë ti ata, por ti je një qenie e përçunduar. Ik sa të duash por je i pashpresë.

Ky ka gjet se sa ngrihem unë të flas ky ik. Po kjo s’më pengon mua që t’ia them në sy. Dhe do t’ia them shesh më shesh rrugë më rrugë, e gjithë Shqipëria do të ngrihet në këmbë se nuk durohet më kjo gjendje. Vidhni në mënyrë të padurueshme. Flisni tani për Kardhiq-Delvinën. Loti i parë prej 5 km është ndërtuar me 710mijë euro për kilometër. Loti i dytë prej 5 km është ndërtuar me 22 milionë euro, 6 herë më shtrenjtë. Ajo rrugë që u mburr sot duhet të përfundonte në vitin 2014 por e mbaroi 8 vite me vonesë”, tha Berisha.

About Redaksia2

Check Also

Lubonja: Kemi një bandë të madhe që ka krijuar një sistem për të mbajtur në pushtet Edi Ramën

Analisti Fatos Lubonja në një lidhje Skype me emisionin “Open”, tha se nga dosja Metamorfoza …

Leave a Reply