Berisha uron Vokshin për zgjedhjen zv/presidente të Gruas së PPE

Kryetari i PD, Sali Berisha ka përshëndetur zgjedhjen e Albana Vokshit zëvendës presidente të Grave të Partisë Popullore Europiane.

Gjatë punimeve të Kongresit të Forumit të Gruas së PPE në Dublin, Albana Vokshi rezultoi e treta më e votuar.

Postimi i Berishës

Zj Albana Vokshi, Kryetarja e LDG zgjidhet zevendes Presidente e Grave te Partise Popullore!

Miq, sot ne Dublin ne Kongresin e Forumit te Grave te Partise Popullore, Kryetarja e Lidhjes Demokratike te Grave te PDSH dhe anetarja e kryesise se PDSH Zj Albana Vokshi u zgjodh zv presidente e Grave te Partise Popullore Europiane, EPP.

Ne 6 zv/presidentet qe u zgjodhen ne krye te ketij Forumi te larte Zj Vokshi ishte e treta më e votuar.

Ndaj ju ftoj te dashu miq te urojme Albanen perzemersisht per suksesin e merituar.

Urime!

About Redaksia

Check Also

Berisha: Kudo që ta shihni Erion Veliajn gjuajeni me domate, pështyjeni në surrat!

Kryetari i PD, Sali Berisha ka bërë thirrje që të qytetarët të vazhdojnë protestën para …

Leave a Reply