Do ta shpëtojmë Shqipërinë ashtu si shpëtuam PD dhe opozitarizmin

Nga Bledi KASMI

“Të shpëtojmë Shqipërinë”, thotë sot Berisha kudo shkon, të një Shqipërie të bërë copë e çikë në këto 9 vite.

Ja kanë rrjepur lëkurën, shqyer mishin dhe i kanë ngelur vetëm kockat. Çfarë mund të shpëtosh më parë nga një lukuni egërsirash?

Duket si mision i pamundur, por mos harroni se i tillë dukej 9 muaj më parë edhe misioni i Berishës për të shpëtuar opozitearizmin dhe PD nga kapja prej të keqes që është kudo, por pas vetëm disa muajsh i mundëm përkundrejt të gjitha basteve të bixhozxhinjve të politikës, dhe ashtu si shpëtuam PD dhe opozitarizmin do të shpëtojmë po me betejë Shqipërinë.

Nuk do jetë e lehtë, por jemi të vendosur për të luftuar dhe fituar!

About Redaksia

Check Also

“Kolegët” e Erionit do hetojnë gruan dhe vëllanë e Veliajt për t’i amnistuar?

Nga Basir ÇOLLAKU A është hetimi pasuror i Veliajt, njëlloj si ai i Ahmetaj? A …

Leave a Reply