Kroacia eleminon Francën nga Liga e Kombeve

Franca eleminohet Liga e Kombeveqë në fazën e grupeve. Francezët pësuan humbje mbrëmë edhe nga Kroacia, që ishte kjo humbja e dytë nga katër ndeshje në Grupin 1 të Ligës A. “Gjelat” humbjen tjetër e pësuan nga Danimarka.

Franca është e fundit në këtë grup me vetëm dy pikë, pasi ka barazuar një herë me Kroacinë dhe Austrinë.

Danimarka prin në këtë grup me nëntë pikë, që nënkupton se Franca nuk ka gjasa më për vendin e parë, që dërgon në “Play-Off”.

Në fazën e grupeve zhvillohen nga gjashtë ndeshje, teksa deri më tani janë zhvilluar katër.

About Redaksia

Check Also

Allegrin tani e pret shkarkimi, tërbimi në finale i kushton shtrenjtë!

Tërbimi i Allegrit në finalen e Kupës së Italisë vulosi praktikisht fatin e tij. Më …

Leave a Reply