Europë …ç’të mbjellësh do korrësh

Nga Adriatik R.DOSTI

Po lexoj komente pa fund, shkrime e analiza…opinione e qendrime te mjaft mediave te njohura europiane…lidhur me qendrimin e sotem rrugaceror te kryeministrit shqiptar Rama ne takimin e radhes se BE … ne Bruksel…ku kjo e fundit nuk pranoi celjen e negociatave me Shqiperine e Maqedonine nderkohe qe ju celi driten jeshile Ukraines e Moldavise….

Deshtim politik…sjellje, qendrim e gjuhe skandaloze …arrogance e rrugaceri neveritese…jane keto disa nga ato c’ka shkruajne sot shumica e mediave europiane…per ”deshperimin” e kryeministrit shqiptar teksa BE ja perplasi serisht deren fytyres…

Arroganca e sotme e Rames kunder BE dhe fyerjet skandaloze ndaj Bullgarise e vene Shqiperine ne nje pozite te veshtire perballe komunitetit europian…

Sulme e fyerje ndaj BE…dashuri ne vijim me serbo-maqedonasit…batuta prej debili me kriminelin serb Vucic qe ja rithote serisht ne sy Rames e BE se…Kosoven nuk do ta njohe kurre !

…Mire te behet Europe…sepse pikerisht Rama si kryeminister , si udheheqes tipik arrogant ballkanik e si lider i formezuar , i perkrahur e i nxitur e mbeshtetur fort nga ju per vite me radhe eshte pikerisht produkti tipik i juaji…ani pse po ju duke mbeshtetur fuqishem vagabondin Rama e banden e tij kriminale ne pushtet ju keni hyre si kurre me pare ne hak vecanerisht Shqiperise e shqiptareve…per vite me radhe…e i keni katandisur ne derexhene e sotme te dhimbjes pa kufi…te humbjes se besimit e shpreses tek e nesermja…

Me dhjetera zyrtare te larte te BE qe kane vizituar Tiranen ne keto 9 vitet e fundit…e pse jo qe edhe kane mbushur valixhet e cantat e tyre me para pa hesap droge e korrupsioni qe ju a ”dhuronte” Rama …e kane mbeshtetur fuqishem kryeministrin neo diktator te Tiranes dhe e kane luftuar sa e si kane mundur Opoziten shqiptare duke e cuar ate deri ne asfiksim te plote…jane pergjegjesit kryesore per kryengritjen e sotme arroganto-rrugacerore te Rames ne Bruksel…dhe per mbetjen e Shqiperise e Kosoves jashte dyerve te Europes…

…Nuk eshte thjesht Bullgaria qe sipas te pa pergjegjeshmit tone mendor …mban peng 2 vende antare te NATO….qe presin prej koheh ti bashkohen familjes europiane…por jane Monstrat Vucic e Rama qe po bejne lemsh nje BE te tere…e fatkeqesisht edhe me mbeshtetjen e vet BE syleshe e naive por edhe te djallezuar e tinzare…

…Eshte udheheqja jote kriminale…antishqiptare e anti europiane o Edvin…eshte kapja kriminale e te gjitha pushteteve prej teje e bandes tende ne pushtet qe me se fundi e detyroi Europen qe te hape syte e te zgjohet nga gjumi per te kuptuar realisht sec po ndodh me vete produktin e tyre bastard Rama e me Shqiperine e percudnuar te tij…

Drejtesine, gjyqesoret te gjitha….policine, kushtetuten…sistemin zgjedhor…median…presidencen…parlamentin …arsimin, shendetesine, doganat…bizneset……me thoni ke s’ka lene pa kapur e pa i futur shkelmin ne fyt diktatoruci monster Rama….qe ende guxon e kerkon celjen e negociatave me BE….

Delirant – injorant…dhe fatkeqesia e sotme me e madhe kombetare per Kombin shqiptar …

Pa siguri jetese…. kriminalitet extrem, cmime skandaloze…pa punesi masive…doge e prostitucion e nje Mafie shtet ne pushtet…ikje deshperuese e masive shqiptaresh nga atdheu i tyre,..denime kriminale ndaj gazetareve …mbytje e shtypje te fjales se lire e lirise se fjales…vjedhje me uniformen e pushtetit…korrupsion i llahtarshem…abuzime pa fund me pushtetin…levizje bythe here me BE e kercenime per Semaforin jeshil me Rusine …sjellje prej bastardi me Opoziten…dhune policore ndaj protestuesve paqesore…etj etj pa fund…

Dhe per keto nuk ta ka fajin Bullgaria o kokrra e Debilit… por fajtori kryesor je pikerisht TI ….ahhhh po BE po …ajo ka faj …madje goxha por jo thjesht ndaj teje por sic e thashe me lart se pari ndaj Shqiperise e Kosoves e ndaj krejt shqiptareve ne pergjithesi…

Sepse po kjo Europe qe aq bukur e mencurisht e quante kollosi yne Fishta dekada me pare…kurva e motit…eshte ajo qe krijoi e po i mban ende ne pushtet monstrat e llojit Rama e Vucic …ndaj kjo europe sot s’ka pse tharton turinjte kur biri i saj plangprishes ju turr me rrugaceri e arrogance e si la gje pa thene…

Sepse ne fund te fundit BE sot ne Bruksel ne perplasjen e saj te pa zakonte me Ramen e Vucicin s’beri gje tjeter vecse korri ate qe kish mbjelle prej disa vitesh…Arrogancen qe te jep pushteti korruptiv i mbeshtetur pikerisht nga nderkombetaret e soj-llojit pervers te tipit te neodiktatoreve misheruar perfekt nga lideret e sotem te Beogradit e te Tiranes…

Opozita e sotme shqiptare pavaresisht pozicionit te veshtire ne te cilin ndodhet tani per tani…duhet ta shfrytezoje pozitivisht ….ne te mire te vet ….te Shqiperise e shqiptareve …perplasjen e sotme Rama – BE…sepse me siguri absolute qe nga sot fillon disheza politike dhe Jo-ja e metejshme e mbeshtetjes nderkombetare per harbutin kryeminister te Shqiperise…

Harrojeni se bandite te tille rrezohen e largohen me vote e protesta paqesore …te dhuneshmit largohen nga pushteti ashtu sic erdhen ne krye te tij…dhunshem e me dhune…sepse ajo eshte gjuha e vetme me te cilen ata marrin vesh…historia boterore te pakten keshtu thote…

Le te jete 7 korriku fillimi i fundit te antishqiptarit Rama.

Shqiptare….dilini per zot o sot o kurre fatit e Atdheut tuaj !

A.R.D

About Redaksia

Check Also

Kush ia ka bllokuar “lotët krokodilit”?

Nga Gent STRAZIMIRI A e mbani mend “marrëveshjen e Krokodilit” në Strasburg në 2011? Vitet e …

Leave a Reply