Ronaldo te Bayerni për të zëvendësuar Lewandowskin

Cristiano Ronaldo raportohet se mund të largohet nga Manchester United. Pas vetëm një sezoni të kaluar pas rikthimit në “Old Trafford”, e ardhmja e portugezit është vënë në dyshim.

“E Record” raporton se arsyeja pse ylli portugez e dëshiron largimin nga “Old Trafford” është heshtja e klubit në afatin kalimtar.

Pesë herë fituesi i Topit të Artë dëshiron transferime të reja për ta forcua skuadrën, por ato nuk po vijnë.

Ronaldo po lidhet me një largim, derisa Bundesliga përmendet si një destinacion i mundshëm. Sipas “AS”, 37-vjeçari e dëshiron largimin që tani nga “Djajtë e Kuq”.

Bazuar në raportimin e gazetës spanjolle, Bayern Munich po mendon rreth transferimit të kapitenit së Portugalisë.

Kampioni gjerman thuhet se e sheh Ronaldon si zëvendësues ideal të Robert Lewandowskit, i cili më shumë gjasë do të largohet nga “Allianz Arena”.

Pesë herë fituesi i “Topit të Artë” me Man United ka kontratë të vlefshme deri më 30 qershor 2023. Në kontratë është i përfshirë edhe opsioni për vazhdim të bashkëpunimit edhe për një tjetër sezon.

About Redaksia

Check Also

Golat e Asanit dhe Asllanit në garë për më të mirin në kualifikimet e Euro 2024

Super-golat e Jasir Asanit dhe të Kristjan Asllanit janë futur në mesin e më të …

Leave a Reply