67% e strukturva të PD Dega Lushnje zgjedhin kryesinë e re 

Diten e sotme ne ambjentet e Selise se Partise Demokratike, Dega Lushnje u zhvilluan zgjedhjet per antaret e rinj te kryesise e cila do jete organi vendimarres ne këtë dege.

Votimi filloj ne oren 08.00 e vazhdoj deri ne oren 19.00. Drejtues te strukturave te PD, Dega Lushnje, kryetare e sekretare seksionesh e grupseksionesh moren pjesë ne këtë votim duke sfiduar dhe temperaturat e larta dhe diten pushimit duke shprehur pergjegjshmerine e tyre tek te rinjtë e zgjedhur nga vota e lire, jashte ndikimeve personale.

About Redaksia

Check Also

Dokumentet/ Porti i Jahteve të Alabar në Durrës na ka kushtuar 415 mln € pa nisur ende

Nga Ola XAMA Kur qeveria dërgoi në Kuvend miratimin e projektit për ndërtimin e “Durrës Yacht …

Leave a Reply