Ish-kryebashkiaku socialist i Dibrës thirret në SPAK

Ish-kryebashkiaku i Dibrës, Muharrem Rama është thirrur ditën e sotme në SPAK. Bwhet e ditur se, Rama ka mbërritur në orët e para në ambientet e Gjykatës së Posaçme dhe pritet që të merret në pyetje, për një çështje që është ende mister.

Nuk dihet ende arsyeja se përse ish-kryebashkiaku është kërkuar nga SPAK.

Muharrem Rama mori detyrën e kryebashkiakut të Dibrës më shtator të vitit 2016-të, ku zëvendësoi Shukri Xhelilin.

About Redaksia

Check Also

Vrasja e Vajdin Lames, pas vizitës së Ramës në Dubai SPAK anullon hetimet për Lul Berishën dhe Plarent Dervishin

Si Lul Berisha edhe Plarent Devishi dyshohet se fshiheshin në Dubai.  Rama e vizitoi Dubain …

Leave a Reply