Kalaja: Qeverisja e Edi Ramës është hall i përbashkët. Ftoj qytetarët në protestë

Avokatja Adriana Kalaja ka deklaruar se do ti bashkohet protestës së 7 karrikut. Gjatë takimit me Berishën, Kalaja tha se qytetarët duhet të bëhen një për të rrëzuar Ramën. Kalaja i ftoi të gjithë qytetarët të protestojnë për të drejtat e tyre ndërsa shtoi se kjo qeverisje e Edi Ramës është një hall i përbashkët.

“Ftoj të gjithë qytetarët në protestë. Nuk po i kërkojmë votën dhe asnjë nder. Hajdeni të bëhemi bashkë dhe të shkojmë në protestë. Secili nga ne duhet të marri dy apo tre e pesë vetë, kjo qverisje është një hall i përbashkët. Edi Rama ka triumfuar se ka përçarë”, tha Kalaja.

About Redaksia

Check Also

Vrasja e Vajdin Lames, pas vizitës së Ramës në Dubai SPAK anullon hetimet për Lul Berishën dhe Plarent Dervishin

Si Lul Berisha edhe Plarent Devishi dyshohet se fshiheshin në Dubai.  Rama e vizitoi Dubain …

Leave a Reply