Futbollisti shqiptar shkon tek Interi, kryen vizitat mjekësore

Një ditë e rëndësishme sot për Interin. Përveç Romelu Lukakut, edhe Kristjan Asllani, mesfushori i ri shqiptar i marrë nga Empoli, po përgatitet të bëhet zyrtarisht lojtar i klubit zikaltër. Për talentin shqiptar janë planifikuar vizitat mjekësore në Humanitas të Rozzano-s në mëngjes dhe vizita më pas firma e kontratës që do të mbërrijë në selinë e Interit.

Nënshkrimit të kontratës që do të arrihet pasdite në selinë e Viale della Liberazione. Asllani do të firmos një kontratë 5-vjeçare nga ku do të përfitojë 1,2 milionë euro në sezon. Asllani konsiderohet në ambientin zikatër si pasuesi i Brozoviç.

Plasin firmat te Inter, jo vetëm Lukaku! Kristjan Asllani mbërrin

About Redaksia

Check Also

Darka e fundit e Macron me Mbappe

Emmanuel Macron është një tifoz i madh i futbollit. PSG, skuadra e tij e zemrës, …

Leave a Reply