Sipërmarrësi: Kanë mbetur vetëm të moshuar, as me 1 milion lekë nuk gjen punonjës

Sipërmarrësi Gjergji Gjika u shpreh se në vendin tonë është shumë vështirë për të gjetur punonjës. I ftuar në Ora News, ai u shpreh se, të gjithë po largohen, kanë mbetur vetëm të moshuar.

Gazetarja: A është e vështirë për të gjetur punonjës?

Gjika: Po pa diskutim po ku ti gjesh. Po kaq është Shqipëria nuk është Hangai Shqipëria. Shqipëria 2 milionë e gjysmë ka nga këta 700.000 ka pleq e plaka, 700 000 i ka kalamaj që shkojnë në shkolla 600 000 janë në katund në fshat. Çfarë do të bësh tani? Ku do t’i gjesh? Dhe këtu dhe me 1milionë lekë nuk gjen punonjës sepse nuk ka punonjës fizik.

About Redaksia

Check Also

Foto-lajm, vërshim popullor në bulevard

Dhjetra mijëra protestues kanë mbushur bulevardin “Dëshmorët e Kombit”. Protesta kombëtare e opozitës po zhvillohet …

Leave a Reply